piątek, 21 sierpnia 2015

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI


PIERWSZE ZAJĘCIA BEZPŁATNE

ENGLISH FOR KIDS
                                                                                                                 
Jestem lektorem języka angielskiego od 1992 roku, z ukończonymi studiami językowymi, przygotowaniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.
           
  Moje doświadczenie zawodowe
Języka angielskiego  uczę nieprzerwanie od 1992 roku.
Prowadziłam zajęcia w grupach dorosłych, młodzieżowych i dziecięcych.  Pracowałam w szkole języków obcych “POLANGLO” i ‘KONWERSATORIUM’  w Warszawie jako lektor języka angielskiego.
W latach 1992-1994 prowadziłam zajęcia z grupami dziecięcymi w TKKF Muranów.
W roku 1994 założyłam firmę „ELO – Nauczanie Języków Obcych”.  
W roku szkolnym 2006/2007 uczyłam języka angielskiego w gimnazjum w Wołominie,
W latach  2006-2008 prowadziłam zajęcia w przedszkolu z rozszerzonym językiem angielskim i byłam zatrudniona w przedszkolu polsko-angielskim na stanowisku nauczyciela języka angielskiego.
W latach 2009/2010 prowadziłam kursy doszkalające dla nauczycieli, finansowane przez  OMEP /Światowa Organizacja  Wczesnej Edukacji/.
W roku 2014/2015 przygotowywałam do sprawdzianu z angielskiego w klasie szóstej szkoły podstawowej.
Obecnie specjalizuję się w nauczaniu dzieci.

  Program nauczania dzieci języka angielskiego
Stworzyłam  własny  autorski program nauczania dzieci języka angielskiego będący wypadkową różnorodnych metod  bazując na licznych publikacjach, wieloletnim doświadczeniu, obserwacji i badaniu skuteczności metod uczenia.

Proponuję zajęcia języka angielskiego, w trakcie których dzieci uczą się mówić, przedstawiać scenki i odgrywać mini-dramy. Ta forma zajęć przynosi duże efekty ze względu włączenie zabawy w  proces nauczania.
Dzieci bawiąc się, naśladując postacie z bajek przyswajają  język obcy  automatycznie, podobnie do przyswajania języka ojczystego, bez świadomości uczenia się,  a co za tym idzie bez wysiłku. Zajęcia języka angielskiego  uświadamiają  im, że mogą bawić się , zgadywać, śpiewać, udawać sprzedawcę owoców, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka  używając innego niż polski języka.         

Mając stale na uwadze różne sposoby zapamiętywania /pamięć wzrokowa, słuchowa i kinestetyczna/ dostosowuję rodzaj aktywności i ćwiczeń do potrzeb dzieci, ich możliwości koncentracji i strategii przyswajania wiedzy. 

Pracując z dziećmi od wielu lat, przełamuję stereotypy dotyczące ich ograniczonej  możliwości koncentracji i przyswajania wiedzy.  Dostarczając dzieciom różnorodnych  bodźców, zmieniając rodzaje aktywności możemy osiągnąć zadziwiające rezultaty.  Kolejnym  czynnikiem  wykorzystywanym  w pracy z dziećmi jest ich ciekawość, otwartość,  chęć poznania. Dzieci stale  zadają pytania i chętnie opowiadają  o tym, co jest dla nich ważne. Ja to wykorzystuję i moi uczniowie ROBIĄ TO PO ANGIELSKU.

  Udział rodziców
Rodzice, na własne życzenie, mogą śledzić postępy w nauce swoich dzieci przez uczestniczenie w zapowiedzianych wcześniej  lekcjach otwartych oraz przedstawieniach  w języku angielskim organizowanych  w drugim semestrze jako podsumowanie całorocznej nauki. Są to krótkie inscenizacje bajek, angielskie piosenki, dialogi i scenki.


Pozdrawiam
Elżbieta Siemiątkowska

ELO - NAUCZANIE JĘZYKÓW OBCYCH
                                                                                        tel.; 604 551 281


8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę i to za każdym razem jak widzę, że dzieciaki uczą się od najmłodszych lat języka angielskiego. Jeśli będą starsze to zawsze mogą pouczyć się już angielskiego w biznesie z https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-business-english bo na pewno przyda im się w codziennej pracy. W końcu język angielski dziś to już norma.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem zwolenniczką tego, aby dzieci uczyły się języka angielskiego od najmłodszych lat. Wiem, ze w takiej nauce bardzo pomagają fiszki https://www.jezykiobce.pl/7-angielski/s-1/chce_korzystac_z-fiszki/categories-angielski dzięki którym dzieciaki uczą się wielu nowych słówek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że trzeba uczyć dzieciaki od najmłodszych lat, bo dzięki temu ich wiedza stale jest pogłębiana, a im wcześniej tym lepiej, ponieważ dziecko chłonie wiedzę, jak gąbka. Polecam sprawdzić szkołę https://lincoln.edu.pl/krakow/wybierz-test/ może coś dla Waszych dzieciaków się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Samo nauczanie dzieci języka angielskiego musi być bardzo przyjemne i ja także zamierzam spróbować swoich sił. Dlatego jestem zdania, że franczyza szkoły językowej https://universe.earlystage.pl/franczyza jest najlepszym rozwiązaniem i wiem, że będzie to na pewno dobry biznes.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogólnie sama nauka języka angielskiego przez dzieci jest dość ważna i fajnie ją zacząć jak najwcześniejszej. Moim daniem również świetnie sprawdza się to co napisano w http://chichotkitrzpiotki.pl/2020/08/szkola-jezyka-angielskiego-dla-dzieci-ja-wybrac-zaczac.html czyi w jaki sposób wybrać tą najlepszą szkołę języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja jestem zdania, że sama nauka języka angielskiego już jest przyjemna kiedy uczymy takie maluchy. Ja także chętnie korzystam ze sprawdzonej bazy wiedzy https://universe.earlystage.pl/gr-access gdyż wiem, że znajdę tam całą masę przydatnych materiałów dydaktycznych.

  OdpowiedzUsuń