piątek, 21 sierpnia 2015

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI


PIERWSZE ZAJĘCIA BEZPŁATNE

ENGLISH FOR KIDS
                                                                                                                 
Jestem lektorem języka angielskiego od 1992 roku, z ukończonymi studiami językowymi, przygotowaniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.
           
  Moje doświadczenie zawodowe
Języka angielskiego  uczę nieprzerwanie od 1992 roku.
Prowadziłam zajęcia w grupach dorosłych, młodzieżowych i dziecięcych.  Pracowałam w szkole języków obcych “POLANGLO” i ‘KONWERSATORIUM’  w Warszawie jako lektor języka angielskiego.
W latach 1992-1994 prowadziłam zajęcia z grupami dziecięcymi w TKKF Muranów.
W roku 1994 założyłam firmę „ELO – Nauczanie Języków Obcych”.  
W roku szkolnym 2006/2007 uczyłam języka angielskiego w gimnazjum w Wołominie,
W latach  2006-2008 prowadziłam zajęcia w przedszkolu z rozszerzonym językiem angielskim i byłam zatrudniona w przedszkolu polsko-angielskim na stanowisku nauczyciela języka angielskiego.
W latach 2009/2010 prowadziłam kursy doszkalające dla nauczycieli, finansowane przez  OMEP /Światowa Organizacja  Wczesnej Edukacji/.
W roku 2014/2015 przygotowywałam do sprawdzianu z angielskiego w klasie szóstej szkoły podstawowej.
Obecnie specjalizuję się w nauczaniu dzieci.

  Program nauczania dzieci języka angielskiego
Stworzyłam  własny  autorski program nauczania dzieci języka angielskiego będący wypadkową różnorodnych metod  bazując na licznych publikacjach, wieloletnim doświadczeniu, obserwacji i badaniu skuteczności metod uczenia.

Proponuję zajęcia języka angielskiego, w trakcie których dzieci uczą się mówić, przedstawiać scenki i odgrywać mini-dramy. Ta forma zajęć przynosi duże efekty ze względu włączenie zabawy w  proces nauczania.
Dzieci bawiąc się, naśladując postacie z bajek przyswajają  język obcy  automatycznie, podobnie do przyswajania języka ojczystego, bez świadomości uczenia się,  a co za tym idzie bez wysiłku. Zajęcia języka angielskiego  uświadamiają  im, że mogą bawić się , zgadywać, śpiewać, udawać sprzedawcę owoców, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka  używając innego niż polski języka.         

Mając stale na uwadze różne sposoby zapamiętywania /pamięć wzrokowa, słuchowa i kinestetyczna/ dostosowuję rodzaj aktywności i ćwiczeń do potrzeb dzieci, ich możliwości koncentracji i strategii przyswajania wiedzy. 

Pracując z dziećmi od wielu lat, przełamuję stereotypy dotyczące ich ograniczonej  możliwości koncentracji i przyswajania wiedzy.  Dostarczając dzieciom różnorodnych  bodźców, zmieniając rodzaje aktywności możemy osiągnąć zadziwiające rezultaty.  Kolejnym  czynnikiem  wykorzystywanym  w pracy z dziećmi jest ich ciekawość, otwartość,  chęć poznania. Dzieci stale  zadają pytania i chętnie opowiadają  o tym, co jest dla nich ważne. Ja to wykorzystuję i moi uczniowie ROBIĄ TO PO ANGIELSKU.

  Udział rodziców
Rodzice, na własne życzenie, mogą śledzić postępy w nauce swoich dzieci przez uczestniczenie w zapowiedzianych wcześniej  lekcjach otwartych oraz przedstawieniach  w języku angielskim organizowanych  w drugim semestrze jako podsumowanie całorocznej nauki. Są to krótkie inscenizacje bajek, angielskie piosenki, dialogi i scenki.


Pozdrawiam
Elżbieta Siemiątkowska

ELO - NAUCZANIE JĘZYKÓW OBCYCH
                                                                                        tel.; 604 551 281


4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę i to za każdym razem jak widzę, że dzieciaki uczą się od najmłodszych lat języka angielskiego. Jeśli będą starsze to zawsze mogą pouczyć się już angielskiego w biznesie z https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-business-english bo na pewno przyda im się w codziennej pracy. W końcu język angielski dziś to już norma.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem zwolenniczką tego, aby dzieci uczyły się języka angielskiego od najmłodszych lat. Wiem, ze w takiej nauce bardzo pomagają fiszki https://www.jezykiobce.pl/7-angielski/s-1/chce_korzystac_z-fiszki/categories-angielski dzięki którym dzieciaki uczą się wielu nowych słówek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba uczyć dzieciaki od najmłodszych lat, bo dzięki temu ich wiedza stale jest pogłębiana, a im wcześniej tym lepiej, ponieważ dziecko chłonie wiedzę, jak gąbka. Polecam sprawdzić szkołę https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-dla-mlodziezy/ może coś dla Waszych dzieciaków się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń